Scroll
Online Ödeme

Hizmetlerimiz

Kesim İşlemi

Üretim ardından belirli boyutlarda (plaka) üretilen camlar istenilen ölçülere kesilmesi işlemidir. Elmas kesimi, CNC kesimi, su jeti ile kesim, kesim türlerinden bazılarıdır. Burcam A.Ş. bünyesinde, elmas kesimi, CNC kesimi ve su jeti ile tüm düz cam ve ayna gruplarının kesimi işlemini gerçekleştirmektedir.

Rodajlama İşlemi

Camın keskin uçlarına elmas taş ile profil kazandırma işlemidir. Burcam A.Ş. bünyesinde bulundurduğu dikey rodaj, yatay rodaj (double edger), CNC rodaj ve formalı rodaj makinaları ile kalite standartlarına uygun bir şekilde rodaj lama işlemini gerçekleştirmektedir.

Cnc İşleme

Burcam A.Ş. bünyesinde bulundurduğu CNC makineleri ile teknik resme göre, CNC makinelerde, otomatik olarak delme, rodaj ve kesim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Burcam A.Ş. cam tesisinde, cam kapılar, lavabo tezgâhları, şekilli masa camları, mobilya cam ve aynaları gibi dekoratif ve endüstriyel cam ürünlerinin işlenmesini CNC cam işleme makinelerinde gerçekleştirmektedir.

Kumlama İşlemi

Kumlama işlemi, cam yüzeyinde aşındırma meydana getirerek dekoratif görüntü verme işlemleridir. Bu görünümün oluşması için cam yüzeyi kâğıt ya da PVC folyo ile kaplanır. Bu folyolar özel kesim makinelerinde kesimi yapılarak yapıştırılabilir. Bu folyoların üzerindeki deseni ortaya çıkaracak şekilde, kumlama yapılmak istenen bölgedekilerin cam yüzeyinden kaldırılması ile ve daha sonra da basınçlı tabancalarının nozulları değiştirilerek cam yüzeyine tazyikli hava püskürtmek suretiyle yapılan işleme kumlama denir. Burcam A.Ş. bünyesinde bulundurduğu kumlama makineleri ile istenilen camların kumlamasını gerçekleştirilmektedir.

Delik Delme İşlemi

Cam kapılar, cam paneller, mobilyada kullanılan cam ve aynalar üzerindeki vida ve kulp deliklerinin delinmesi işlemi CNC tezgâhlarda gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, camlar farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak delinmektedir. Tüm cam ve ayna işlemlerine tabi tutulacak delikli cam ve aynalarda teknik prosedüre uyulmaktadır. Bu konuda camın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı dikkate alınarak, cam levhanın kenarları, köşeleri ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenmektedir. Burcam A.Ş. bünyesinde bulundurduğu delik makineleri ve CNC makineler ile bu işlemi kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

– Menteşe ve Kilit Oyguları Açma


Cam kapılar üzerinde menteşe ve kilit montajı yapılması amacıyla freze işlemine tabi tutularak kilit oyguları açılmasıdır. Burcam A.Ş. bünyesinde bulundurduğu CNC ve delik makineleri ile menteşe ve kilit oygularını kalite standartlarına uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bizote Ve Forma İşlemi

Farklı kalınlıktaki cam veya ayna kenarlarının 90 derece veya farklı açılarda ve istenilen genişlikte peydahlanması işlemidir. Burcam A.Ş. bünyesinde alanında uzman personel ve yeni teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

Kullanım alanları

  • İç ve dış dekorasyonlarda,
  • Mobilya sektöründe kullanılan cam ve aynalarda,
  • Dekorasyon amaçlı bütün cam yapı elemanları ve eşyalarda

Serigraf Baskı İşlemi

Serigrafide üretilecek cam ve ayna üretimleri bilgisayar ortamında çizimleri kontrol edilen makinelerde, deneyimli personel tarafından büyük bir titizlik içinde gerçekleştirilmektedir. Serigrafi-ipek baskı tekniği ile emaye boyanın farklı desenler oluşturacak şekilde cam, kağıt, kumaş gibi yüzeylere aktarılması işlemidir. Cam, serigrafi yöntemiyle boyandıktan sonra temperlenmekte, böylece boya camın yapısına işleyerek resmin mekanik ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Burcam A.Ş. bünyesinde ayrıca ayna yüzeyine düşük sıcaklık boyaları ile yapışkan desen işlemi de uygulanmaktadır.

Dijital Baskı İşlemi

Dijital baskılı cam ve aynalar gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza girmiş bulunuyor, yenilik ve teknolojiden geri kalmayan Burcam A.Ş. olarak dijital baskı uygulamasını hizmetlerimize ekledik.

– Ayna cam yüzeyine yapılabildiği gibi sunta boyalı MDF ve highglass üzerine de uygulanabilmektedir. Dijital Baskı şeffaf, yarısaydam ve opak detayların renk ve gölgeler ile özgünleştirme sanatıdır

– Mürekkebin ağzından dökülen seramik bazlı granürler eritilerek füzyonda camın içine nüfuz ettiğinde kendisinin de farkında olmadığı bir şaheser ortaya çıkarır.

Cnc Kanal İşlemi

Ayna ve cam üzerine belirlenen ölçüde müşterinin istediği kalınlıkta bıçak ve keçelerle yapılan şekilli veya düz çizgi açma işlemidir.