Burcam

Sinan DÖNGEL

Başkanın Mesajı

Kıymetli iş ortaklarımız, paydaşlarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız,


Dünya ekonomisini ayakta tutan sayısız üretici şirketten biri olarak yıllar önce temelini attığımız Burcam A.Ş’de, zoru başarmaktan ve çalışmaktan keyif alan bir ekip ile sevgi, saygı, birlik, sadakat, dayanışma ve adalet gibi değerlerin etrafında ortak ve büyük hayallerin peşinden birlikte koşuyoruz. Cam ve ayna işlemenin bir sanat olduğunun farkındalığıyla hep daha iyiye ve mükemmele doğru çıtamızı daha da yukarılara taşıyabilmeyi kararlılıkla üzerinde durduğumuz temel bir hedef olarak görüyoruz. Global bir şirket olma yolunda ilerlerken işimizi gerçekten iyi yaptığımızda kazananın yalnızca Burcam değil aynı zamanda Türkiye olduğunun da bilinciyle üretmeye ve katma değer yaratmaya devam ediyoruz.


Geride bıraktığımız yıllar küresel çapta birçok sorunu ve krizi aynı anda yaşadığımız, tedarik zincirlerindeki süper belirsizliği hep birlikte deneyimlediğimiz olağandışı bir dönem oldu. ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarının hemen akabinde ortaya çıkan COVID-19 salgını, tüm dünyada öngörülemez ve yönetilemez bir biçimde enflasyonist baskıyı tetikledi. Yine yakın zamanda batının birçok şirketinin Rusya’dan çekilmesi ve ekonomik yaptırımlar uygulaması, küresel ekonominin dengelerini bir anda alt üst etti. NATO ve Rusya arasındaki diplomatik krize, ABD ve Çin arasında beliren Tayvan krizi başta olmak üzere, uzun yıllardır süregelen teknoloji alanındaki yıkıcı rekabet de eklenmiş oldu.

Tüm bu gelişmelerin gölgesinde şirketimizin ihracat ve sürdürülebilirlik odaklı yatırımları ise hız kesmeden artarak devam ediyor. Fabrikamızın çatısına kurduğumuz güneş enerji santralimiz ile karbon ayak izimizi minimize ederken katma değeri yüksek üretim kapasitemizi de en üst seviyeye çıkarıyoruz. Ancak zoru başararak itibar kazanılacağının farkındalığı ile dünyanın dört bir yanına cam ve ayna ihraç etme hayalimizi dünyanın önde gelen firmaları ile kurduğumuz etkili iletişim ağı ve yurtdışı müşteri ziyaretlerimiz ile gerçeğe dönüştürüyoruz. Çalışanlarımızın gelişimini de bu hedeflerimizle aynı potada birleştirdiğimiz güçlü kurumsal kimliğimiz ile Türkiye’nin ilk 500 firmasından biri olma hedefimize ulaşmaya her geçen dönem daha da yaklaşıyoruz.

Bu düşüncelerle; başta özveri ve idealizmle her yeni güne başlayan ve emeğini ortaya koyan çalışma arkadaşlarım olmak üzere, tüm iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Sinan DÖNGEL